wadam

12 280 68 91

wadam@wadamsklep.pl

Kryspinów 1

Wadam logo nowe
  • Poniedziałek - Piątek
    9.00 - 17.00
  • Sobota
    8.00 - 14.00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Uncategorized

AKTUALNOŚCI / 2017 - 06 - 16

W JAKI SPOSÓB TEMPERATURA MOŻE WPŁYWAĆ NA DZIAŁANIE SAMOZAMYKACZA?

graph duzy

Siła nośna samozamykacza do bramki jest oczywiście niezwykle ważnym czynnikiem określającym jego sprawne działanie. Ale czy wiedzą Państwo, że również temperatura otoczenia może wpływać na szybkość jego zamykania? Samozamykacze są przecież narażone na działanie bardzo zmiennych warunków: chłód z rana, upał po południu, nie mówiąc już o mroźnych temperaturach panujących w zimie…
Mechanizm hydraulicznego samozamykacza funkcjonuje w oparciu o połączenie sprężyny i oleju hydraulicznego. Olej ten jest wrażliwy na wahania temperatur, i gdy w otoczeniu robi się zimniej – gęstnieje.

Jeśli problem ten nie zostanie rozwiązany, może się zdarzyć, że czas zamykania tego urządzenia ulegnie znacznemu wydłużeniu, lub też że samozamykacz w ogóle przestanie działać.

Idealny czas zamykania (przy otwarciu bramki na szerokość 90°) wynosi od 7 do 15 sekund. Ten przedział czasowy nazywany jest „strefą komfortu”. Jeśli zamykanie bramki trwa dłużej, może to stanowić problem dla bezpieczeństwa. Zamykanie nie może też trwać krócej, gdyż wówczas bramka zwyczajnie by się zatrzasnęła, przez co nie można byłoby przez nią normalnie przejść.

 

Wiele obecnie dostępnych na rynku rozwiązań w ogólne nie spełnia tych wymogów, gdyż albo zawarte w nich sprężyny gazowe są zbyt wrażliwe, albo oferowane samozamykacze są zbyt małe, aby je wyregulować.

W samozamykaczach Locinox doskonale rozwiązano ten problem zapewniając, aby bramka zawsze zamykała się w przedziale strefy komfortu. Dzięki opatentowanemu hydraulicznemu systemowi tłumienia, samozamykacz Locinox dostosowuje swoje działanie, nawet w ekstremalnych temperaturach. W ten sposób możemy zagwarantować stabilne zamykanie bramki bez konieczności regulowania urządzenia samozamykającego.

Wykonaliśmy testy

 

Aby zapewnić, że nasze samozamykacze spełniają te obietnice, poddaliśmy je szeroko zakrojonym testom. Wykonaliśmy je zarówno przed wprowadzeniem naszych produktów na rynek, jak i w czasie, gdy były już dostępne w sprzedaży. Wiemy bowiem, że tylko dzięki ciągłej kontroli będziemy mogli oferować produkty najlepszej jakości! Porównujemy też szybkość zamykania naszych samozamykaczy z działaniem podobnych produktów innych marek.

W jaki sposób przetestowaliśmy samozamykacze?

Najpierw wyregulowaliśmy wszystkie samozamykacze do działania w temperaturze pokojowej, a następnie wystawiliśmy je na działanie temperatur od -30°C do +70°C i zmierzyliśmy szybkość ich zamykania przy kącie otwarcia 90°.

Oto wyniki naszego testu:

wykres